KADRA

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

KADRA INSTRUKTORSKA

Rectangle-51.png
Agnieszka Horbatiuk

Mgr Zarządzania i Dowodzenia w Sytuacjach Kryzysowych. Wykształcenie licencjackie zdobyła ze specjalności Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Trener II Klasy w kickboxingu, instruktor taekwondo, instruktor boksu, instruktor rekreacji ruchowej i narciarstwa zjazdowego, trener personalny, ukończony kurs z dietetyki sportowej. Posiada licencję nurkowania pierwszego stopnia. Sędzia boksu klasy okręgowej, posiada również uprawnienia sędziego taekwondo PUT. Z KS „Orient” związania od 2004 r do 2020. Była czynną zawodniczką do 2016 roku w taekwondo i kickboxingu. Posiadaczka trzeciego stopnia mistrzowskiego, III Dan w kickboxingu oraz pierwszego stopnia mistrzowskiego I DAN w taekwondo. Jej największym osiągnięciem było zdobycie, w 2010 r., tytułu Mistrzyni Świata w Taekwondo (Telford, Anglia). Jest 6-krotną Mistrzynią Polski w Taekwondo semi i light contact oraz multimedalistką Mistrzostw Polski w kickboxingu. W klubie działa, prowadząc treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jej wychowankowie sięgają po najwyższe miejsca na podium Mistrzostw Świata, Europy i Polski w taekwondo oraz kickboxingu. Zainteresowania poza treningowe to: narciarstwo zjazdowe, boks, nurkowanie, dietetyka, kulturystyka oraz literatura współczesna.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ukończyła kierunek Fizjoterapia oraz Wychowanie Fizyczne. Ukończyła także kursy Instruktorskie: Rekreacji Ruchowej specjalizacja Samoobrona oraz Judo i kurs Trenera Personalnego w Bodyshaping Academy. Jest animatorem czasu wolnego dzieci i dorosłych oraz nauczycielem kolonijnym dzieci i młodzieży. Capoeira jest jej inspiracją, motorem do działania, łącznikiem z „naprawdę pozytywnymi ludźmi”. Od kilku lat trenuje Brazylijskie Jiu Jitsu, od samego początku sprawdzając swoje umiejętności na zawodach. Pracuje z ludźmi na siłowni – jako trener i fizjoterapeuta.

Rectangle-51.png
Natalia Panek
Rectangle-51.png
Pamela Będkowska

Studiowała biologie i geologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2015 roku pracuje w studio graficznym, jako grafik komputerowy. Ukończyła kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej  o specjalności Joga. Jogę ashtangę praktykuje od 4 lat, ale nie liczy dokładnie stażu, ponieważ” najważniejsze to praktykować na macie i doświadczać”. Pierwotnie joga była dla niej narzędziem do utrzymania świetnej kondycji i rozciągania. Z czasem praktyka stała się bardziej świadoma- pomagająca w pokonywaniu słabości, zapanowaniu nad emocjami i uzyskaniu wewnętrznej równowagi. Jej sesje opierają się na systemie vinyasy, łącząc ruch i oddech w taniec między asanami. Skupia się głównie na relaksacji, rozluźnieniu. W wolnym czasie jeździ na rowerze, trenuje na siłowni, spaceruje po górach i pływa, a w sezonie zimowym szusuje na nartach.

Instruktor akrobatyki w sekcji Łazy.

Rectangle-51.png
Bożena Piputa
Rectangle-51.png
Michelle maier

Studentka Uniwersytetu Śląskiego, wydziału nauk społecznych, o kierunku Pedagogika specjalna. Jest instruktorem i posiada stopień I Dan w Taekwondo. W Kickboxingu posiada I stopień uczniowski i jest obecną Mistrzynią Europy Juniorów w Light Contact i Wicemistrzynią Pointfightingu. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata. W wolnym czasie uprawia sporty zimowe oraz jazdę konną.

Studentka psychologii na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gliwicach. Jej pasją jest Taekwon-do, w którym osiągnęła czarny pas (mistrzowski stopień I DAN). Może się pochwalić Wicemistrzostwem Świata, kilkukrotnym Mistrzostwem Europy oraz wieloma złotymi medalami na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do. Ponadto, miała zaszczyt reprezentować Polskę jako kilkukrotna członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Europy, zajmując 5. miejsce na Mistrzostwach Świata i zdobywając liczne złote medale na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Poza sportem walki, uwielbia także chodzić na siłownie, czytać książki psychologiczne oraz kryminalne. Sport jest nieodłączną częścią jej życia, a szczególnie sporty walki. Jej główne marzenie i cel to zarażanie innych swoją pasją. Chce pokazać ludziom, jak korzystny wpływ może mieć aktywność fizyczna na zdrowie i rozwój osobisty. Chciałaby inspirować innych do odkrywania swoich możliwości, rozwijania umiejętności i pokonywania własnych ograniczeń.

Rectangle-51.png
Maja Popczyk
Rectangle-51.png
Mariusz Nowak

Jestem studentem fizjoterapii na Akademii WSB, instruktorem Taekwondo oraz trenerem personalnym. Od lat angażuję się w rozwijanie umiejętności fizycznych i ducha walki moich podopiecznych, pomagając im osiągnąć swoje cele treningowe. Jako student fizjoterapii, poświęcam się zrozumieniu ludzkiego ciała, jego funkcji i sposobów leczenia poprzez fizyczną rehabilitację. Moja wiedza z tej dziedziny integruje się z praktyką sportową, co pozwala mi tworzyć treningi personalne dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości moich podopiecznych. Jako instruktor Taekwondo stawiam na rozwój techniczny, fizyczny i mentalny każdego ucznia. Moje doświadczenie i pasja do sztuk walki sprawiają, że treningi są nie tylko intensywne, ale i pełne wsparcia oraz motywacji do osiągania coraz wyższych standardów. Moje osiągnięcia to mistrzostwo Polski w Pointfighting oraz wicemistrzostwo w Light Contact w Kickboxingu w roku 2022, oraz wielokrotne mistrzostwo Polski w Taekwondo.

Student Akademii WSB na kierunku zarządzanie. Instruktor oraz czynny zawodnik Kickboxingu. Posiada I stopień uczniowski w Kickboxingu oraz stopień I Dan w Taekwondo. Mistrz Polski Light Contact i Wicemistrz Polski Pointfighting w Kickboxingu, w roku 2022. Wicemistrz Europy oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Taekwondo. Reprezentował kadrę Polski w Kickboxingu na Mistrzostwach Europy w Czarnogórze oraz Mistrzostwach Świata we Włoszech. Jego pasje to sport, muzyka i podróżowanie.

Rectangle-51.png
Tymoteusz Kopa
Rectangle-51.png
Witold Ragan

Instruktor Taekwon-do w sekcji Katowice. Posiada stopień I DAN w Taekwon-do. Czynny zawodnik Taekwon-do w latach 1998-2012. W trakcie jego 14 letniej kariery zawodniczej 60 krotnie stawał na podium. Był 22 krotnym medalistą Mistrzostw Polski, w tym 12 krotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Wieloletni Reprezentant Polski na arenie Międzynarodowej, gdzie wielokrotnie zdobywał medale. W wolnej chwili trenuje piłkę nożną, oraz słucha muzyki.

Instruktor Crossfit w sekcji Łazy. 

-Trener personalny

-Masażysta, rehabilitant

-Instruktor fitness

-Trener Nippon Kempo

Rectangle-51.png
Aleksander ternovoy
Rectangle-51.png
Arkadiusz kuban

Podczas kształcenia w  szkole sportowej na profilu pływackim, byłem aktywnym zawodnikiem w klubie CKS Budowlani w Częstochowie. Byłem również ratownikiem WOPR.

Przez 13 lat pracowałem na pływalni MOSiR Częstochowa, gdzie prowadziłem podstawową naukę pływania oraz jej doskonalenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także grup szkolnych podstawowych i ponadpodstawowych. Dodatkowo zajmowałem się przygotowaniem osób do egzaminów na Wyższą Szkołę Pedagogiczną.

Od 13 lat jestem aktywnym uczestnikiem zajęć Capoeira, co dodatkowo wzbogaciło moje doświadczenie sportowe.

Ukończone kursy:

  • Trener personalny
  • Instruktor sportu: profil Capoeira

Prowadzę również gimnastykę z elementami akrobatyki dla dzieci.

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

ASYSTENT INSTRUKTORA

Rectangle-51.png
Tymoteusz Ziaja

Uczeń 1 klasy liceum mundurowego o profilu wojskowym. Dowódca klasy. Swoją podróż z sztukami walk zaczął w 2017 roku. Po dwóch latach treningów, które miały być odskocznią od codzienności został pomocnikiem trenera. Jego pasją jest kickboxing, w którym ma liczne osiągnięcia.W przyszłości chcę zostać instruktorem/trenerem. Chce przekazać wszystkie wartości,które miały wpływ na jego obecne życie.

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

KADRA ZAWODNICZA

Rectangle-51.png
Sonia Wołowczyk
Rectangle-51.png
Hana Bereda
Rectangle-51.png
Nicole Iwińska
Rectangle-51.png
Zuzanna Szkulik
Rectangle-51.png
Wiktor Gajek
Rectangle-51.png
Wojciech Gajek
Rectangle-51.png
Nikodem Bereda
Rectangle-51.png
Wojciech Nowak
Rectangle-51.png
Bruno Mikołajczyk
Rectangle-51.png
Olgierd Kostańczyk
Rectangle-51.png
Kacper Wołowczyk
Rectangle-51.png
Alan Jarząbek
Rectangle-51.png
Juliusz Kopa
Rectangle-51.png
Szymon Piłka
Rectangle-51.png
Daria Ściślicka
Rectangle-51.png
Weronika Zawalska
Rectangle-51.png
Emilia Kozioł
Rectangle-51.png
Bartosz Kozioł
Rectangle-51.png
Natalia Zawalska
Rectangle-51.png
Tymoteusz Kopa
Rectangle-51.png
Michał Dziechciarz
Rectangle-51.png
Mariusz Nowak
Rectangle-51.png
Michelle Maier

Mam pasję różniącą się od pasji innych dziewczyn w moim wieku, mianowicie już od 10 lat trenowałam Taekwondo i Kickboxing w klubie sportowym Orient, a obecnie w Jurajskiej Akademii Sportu. Wiele ludzi nie rozumie jak dziewczyna może trenować sztuki walki?! Mówią: „Rozumiem pływanie, siatkówka, ale sztuki walki?!” Ciągle słyszę pytanie, „Dlaczego nie balet?” Prawda jest taka, że właściwie to nie wiem, nie umiem na to odpowiedzieć. Kocham to co robię, więc czy musi być jakiś powód? Uwielbiam tą adrenalinę, wysiłek i walkę z samą sobą. To uczucie satysfakcji, gdy staję na podium i wiem, że cała ciężka praca się opłaca. Przy tym pełna dyscyplina, rywalizacja i szacunek do drugiego człowieka- przeciwnika, który nie jest wrogiem, lecz osobą, dzięki której mogę się jeszcze bardziej szkolić nie tylko w wygranych jak i przegranych walkach. Uwielbiam ludzi, z którymi mogę dzielić moją pasję.

Przy tym wszystkim balet wydaje się być nudny…:)

Jeżdżę na zawody wysokiej rangi. W wieku 9 lat zajęłam w swojej kategorii 1 miejsce na Mistrzostwach Świata w Anglii. Nie zaprzestałam na wygranej, wręcz odwrotnie zmotywowało mnie to i zaczęłam dawać z siebie jeszcze więcej. Mając 13 lat trenowałam 5 razy w tygodniu do tego dochodziły seminaria lub zawody w weekendy. Jednym słowem cały czas się szkoliłam.

Do tej pory uwielbiam sztuki walki, mimo, że inni ludzie tego nie rozumieją nie zamierzam z tego zrezygnować i brnę dalej do przodu w Kickboxingu i Taekwondo .

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!