KADRA

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

KADRA INSTRUKTORSKA

Rectangle-51.png
Agnieszka Horbatiuk

Mgr Zarządzania i Dowodzenia w Sytuacjach Kryzysowych. Wykształcenie licencjackie zdobyła ze specjalności Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. Trener II Klasy w kickboxingu, instruktor taekwondo, instruktor boksu, instruktor rekreacji ruchowej i narciarstwa zjazdowego, trener personalny, ukończony kurs z dietetyki sportowej. Posiada licencję nurkowania pierwszego stopnia. Sędzia boksu klasy okręgowej, posiada również uprawnienia sędziego taekwondo PUT. Z KS „Orient” związania od 2004 r do 2020. Była czynną zawodniczką do 2016 roku w taekwondo i kickboxingu. Posiadaczka trzeciego stopnia mistrzowskiego, III Dan w kickboxingu oraz pierwszego stopnia mistrzowskiego I DAN w taekwondo. Jej największym osiągnięciem było zdobycie, w 2010 r., tytułu Mistrzyni Świata w Taekwondo (Telford, Anglia). Jest 6-krotną Mistrzynią Polski w Taekwondo semi i light contact oraz multimedalistką Mistrzostw Polski w kickboxingu. W klubie działa, prowadząc treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jej wychowankowie sięgają po najwyższe miejsca na podium Mistrzostw Świata, Europy i Polski w taekwondo oraz kickboxingu. Zainteresowania poza treningowe to: narciarstwo zjazdowe, boks, nurkowanie, dietetyka, kulturystyka oraz literatura współczesna.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ukończyła kierunek Fizjoterapia oraz Wychowanie Fizyczne. Ukończyła także kursy Instruktorskie: Rekreacji Ruchowej specjalizacja Samoobrona oraz Judo i kurs Trenera Personalnego w Bodyshaping Academy. Jest animatorem czasu wolnego dzieci i dorosłych oraz nauczycielem kolonijnym dzieci i młodzieży. Capoeira jest jej inspiracją, motorem do działania, łącznikiem z „naprawdę pozytywnymi ludźmi”. Od kilku lat trenuje Brazylijskie Jiu Jitsu, od samego początku sprawdzając swoje umiejętności na zawodach. Pracuje z ludźmi na siłowni – jako trener i fizjoterapeuta.

Rectangle-51.png
Natalia Panek
Rectangle-51.png
Bożena Piputa
Rectangle-51.png
Pamela Będkowska

Studiowała biologie i geologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2015 roku pracuje w studio graficznym, jako grafik komputerowy. Ukończyła kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej  o specjalności Joga. Jogę ashtangę praktykuje od 4 lat, ale nie liczy dokładnie stażu, ponieważ” najważniejsze to praktykować na macie i doświadczać”. Pierwotnie joga była dla niej narzędziem do utrzymania świetnej kondycji i rozciągania. Z czasem praktyka stała się bardziej świadoma- pomagająca w pokonywaniu słabości, zapanowaniu nad emocjami i uzyskaniu wewnętrznej równowagi. Jej sesje opierają się na systemie vinyasy, łącząc ruch i oddech w taniec między asanami. Skupia się głównie na relaksacji, rozluźnieniu. W wolnym czasie jeździ na rowerze, trenuje na siłowni, spaceruje po górach i pływa, a w sezonie zimowym szusuje na nartach.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktor fitness, aquafitness i nowoczesnych form gimnastyki. Posiada uprawnienia do prowadzenia odnowy biologicznej i masażu, trener pływania.

 

 

 

Rectangle-51.png
Anna Brzostek-Góźdź
Rectangle-51.png
Michelle maier

Studentka Uniwersytetu Śląskiego, wydziału nauk społecznych, o kierunku Pedagogika specjalna. Jest instruktorem i posiada stopień I Dan w Taekwondo. W Kickboxingu posiada I stopień uczniowski i jest obecną Mistrzynią Europy Juniorów w Light Contact i Wicemistrzynią Pointfightingu. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata. W wolnym czasie uprawia sporty zimowe oraz jazdę konną.

Studentka psychologii na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gliwicach. Jej pasją jest Taekwon-do, w którym osiągnęła czarny pas (mistrzowski stopień I DAN). Może się pochwalić Wicemistrzostwem Świata, kilkukrotnym Mistrzostwem Europy oraz wieloma złotymi medalami na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do. Ponadto, miała zaszczyt reprezentować Polskę jako kilkukrotna członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, zdobywając brązowy medal na Mistrzostwach Europy, zajmując 5. miejsce na Mistrzostwach Świata i zdobywając liczne złote medale na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Poza sportem walki, uwielbia także chodzić na siłownie, czytać książki psychologiczne oraz kryminalne. Sport jest nieodłączną częścią jej życia, a szczególnie sporty walki. Jej główne marzenie i cel to zarażanie innych swoją pasją. Chce pokazać ludziom, jak korzystny wpływ może mieć aktywność fizyczna na zdrowie i rozwój osobisty. Chciałaby inspirować innych do odkrywania swoich możliwości, rozwijania umiejętności i pokonywania własnych ograniczeń.

Rectangle-51.png
Maja Popczyk
Rectangle-51.png
Mariusz Nowak
Rectangle-51.png
Tymoteusz Kopa
Rectangle-51.png
Leszek Olesik

Sportami waliki interesuje się i “uprawiam” od 1977 roku. Początkowo w sekcji Karate Kyokushin i Judo w Zawierciu. Do 1980 roku kiedy to rozpocząłem studia w WSO WOPL w Koszalinie, trenowałem Karate “pod okiem” asystenta trenera kadry Narodowej Andrzeja Kłujszo w klubie Wojskowym “Przeciwlotnik”(moim sparigpartnerem był Józek Warchoł, wtedy tylko ja mogłem Go “przetrzymać”) oraz Judo ,w Gwardii Koszalin w sekcji mistrza olimpijskiego Mariana Tałaja. Przez cały okres studiów na Uczelni Wojskowej trenowałem “sztuki walki wojenne” oraz od pierwszego roku byłem instruktorem i prowadziłem zajęcia z Podchorążymi. Brałem również udział w Ogólnopolskich Spartakiadach Sportów obronnych. Po 1990 roku obowiązki służbowe nie “pozwoliły” na kontynuację moich pasji. Po przejściu na emeryturę, już jako weteran trenowałem Ju jitsu a obecnie od kilku lat Taekwondo. Posiadam uprawnienia sędziego krajowego i międzynarodowego. W 2017 roku wywalczyłem złoto w drużynowych MP, srebro w Pucharze Polski i 2018 srebro w Drużynowych MP weteranów. Posiadam uprawnienie instruktora Boksu i Sztuk Walki. Jestem posiadaczem I kyu w Judo i I Dan w Taekwondo.

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

ASYSTENT INSTRUKTORA

Rectangle-51.png
Tymoteusz Ziaja
Rectangle-51.png

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

KADRA ZAWODNICZA

Rectangle-51.png
Sonia Wołowczyk
Rectangle-51.png
Hana Bereda
Rectangle-51.png
Nicole Iwińska
Rectangle-51.png
Zuzanna Szkulik
Rectangle-51.png
Wiktor Gajek
Rectangle-51.png
Wojciech Gajek
Rectangle-51.png
Nikodem Bereda
Rectangle-51.png
Wojciech Nowak
Rectangle-51.png
Bruno Mikołajczyk
Rectangle-51.png
Olgierd Kostańczyk
Rectangle-51.png
Kacper Wołowczyk
Rectangle-51.png
Alan Jarząbek
Rectangle-51.png
Juliusz Kopa
Rectangle-51.png
Szymon Piłka
Rectangle-51.png
Daria Ściślicka
Rectangle-51.png
Weronika Zawalska
Rectangle-51.png
Emilia Kozioł
Rectangle-51.png
Bartosz Kozioł
Rectangle-51.png
Natalia Zawalska
Rectangle-51.png
Tymoteusz Kopa
Rectangle-51.png
Michał Dziechciarz
Rectangle-51.png
Mariusz Nowak
Rectangle-51.png
Michelle Maier

Mam pasję różniącą się od pasji innych dziewczyn w moim wieku, mianowicie już od 10 lat trenowałam Taekwondo i Kickboxing w klubie sportowym Orient, a obecnie w Jurajskiej Akademii Sportu. Wiele ludzi nie rozumie jak dziewczyna może trenować sztuki walki?! Mówią: „Rozumiem pływanie, siatkówka, ale sztuki walki?!” Ciągle słyszę pytanie, „Dlaczego nie balet?” Prawda jest taka, że właściwie to nie wiem, nie umiem na to odpowiedzieć. Kocham to co robię, więc czy musi być jakiś powód? Uwielbiam tą adrenalinę, wysiłek i walkę z samą sobą. To uczucie satysfakcji, gdy staję na podium i wiem, że cała ciężka praca się opłaca. Przy tym pełna dyscyplina, rywalizacja i szacunek do drugiego człowieka- przeciwnika, który nie jest wrogiem, lecz osobą, dzięki której mogę się jeszcze bardziej szkolić nie tylko w wygranych jak i przegranych walkach. Uwielbiam ludzi, z którymi mogę dzielić moją pasję.

Przy tym wszystkim balet wydaje się być nudny…:)

Jeżdżę na zawody wysokiej rangi. W wieku 9 lat zajęłam w swojej kategorii 1 miejsce na Mistrzostwach Świata w Anglii. Nie zaprzestałam na wygranej, wręcz odwrotnie zmotywowało mnie to i zaczęłam dawać z siebie jeszcze więcej. Mając 13 lat trenowałam 5 razy w tygodniu do tego dochodziły seminaria lub zawody w weekendy. Jednym słowem cały czas się szkoliłam.

Do tej pory uwielbiam sztuki walki, mimo, że inni ludzie tego nie rozumieją nie zamierzam z tego zrezygnować i brnę dalej do przodu w Kickboxingu i Taekwondo .

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

KADRA SĘDZIOWSKA

Jurajska Akademia może pochwalić się nie tylko sukcesami wśród młodych adeptów, ale również rozwojem dorosłych, którzy angażują się w rozwój dyscypliny poprzez podnoszenie wiedzy na temat sędziowania. Grzegorz Budek, Marcin Kita, Michał Sawicki w Skarżysku Kamiennej  13.03.2021, zdobyli uprawnienia sędziowskie kategorii D i dołączyli do grona sędziów, dbających o zasady, współzawodnictwa dzieci i młodzieży w Polskim Związku Kickboxingu.

Od stycznia 2022 do grona sędziów PZKB przystąpiły również Renata Maier-Hoppe oraz Gabriela Zawalska. Czynnym sędzią w Taekwondo została również Magdalena Buc.

JURAJSKA AKADEMIA SPORTU

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!